< Autoalarm - kradzież samochodu.

Autoalarm - kradzież samochodu.

Szok, niedowierzanie i bezsilna złość. Takie uczucia towarzyszą zwykle ludziom, którym skradziono samochód.

Samochody kradzione są na konkretne zamówienie, na części, do odmładzania wraków, wymuszania haraczu albo do popełniania innych przestępstw.

Najczęściej kradzione są auta wyprodukowane od 1994 roku do 2000, bo mają najsłabsze zabezpieczenia. Kradzieże samochodów nie są już taką plagą jak kilkanaście lat temu. Nadal jednak rocznie ginie ponad 20 tysięcy pojazdów, z których zdecydowaną większość stanowią samochody osobowe które nie posiadają autoalarm.

A co zrobić jak ukradną samochód?

Najpierw stwierdzamy brak samochodu. Następnie zastanawiamy się, czy nie zaparkowaliśmy samochodu gdzie indziej, czy nie stoi gdzieś dalej. Jeśli stwierdzimy że nie, to powiadamy natychmiast policję. Policja spisze na miejscu odpowiedni protokół a następnie zostaniemy przepytani szczegółowo na okoliczność kradzieży już na komisariacie - policja musi wykluczyć tzw. fikcyjną kradzież gdyż jest to zjawisko dość powszechne spotykane ( w celu wyłudzenia ubezpieczenia).

W tym momencie więcej nie możemy już nic zrobić i musimy liczyć na skuteczność Policji.

Upewniamy się, że posiadamy wszystkie komplety kuczyków gdyż w zdecydowanej większości przypadków brak możliwości przedłożenia kluczyków i dokumentów samochodu będzie dowodem na to, że ubezpieczony nienależycie zabezpieczył samochód przed kradzieżą. W takich sytuacjach ubezpieczyciel - powołując się na postanowienia o.w.u.u. - będzie mógł skutecznie zwolnić się od odpowiedzialności.

Profesjonalna piłka ręczna rzeszów dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła olsztyn do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tlumiki ursus do twojego samochodu.

Funkcjonalne strony internetowe bydgoszcz - zamów już dzisiaj.

Zamów spawanie światłowodów szczecin już dziś.